flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Порядок надання дозволу на побачення з особами, які тримаються під вартою і рахуються за Апеляційним судом Полтавської області

Відповідно до статті 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення» побачення  з родичами або іншими особами може надавати взятим під  варту  адміністрація  місця  попереднього  ув'язнення  лише з письмового  дозволу  слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження,  не менше трьох разів на місяць. Тривалість побачення встановлюється від однієї до чотирьох годин.

Родичі, які мають бажання отримати побачення з особою, що утримується під вартою, повинні звернутися до Апеляційного суду Полтавської області з відповідною заявою  (зразок заяви можна переглянути тут).

Іноземним  громадянам,  взятим  під  варту,    побачення   з представниками посольств і консульств відповідних держав надається за погодженням з  Міністерством  закордонних  справ  України  і  з письмового  дозволу  слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження.

Надане  взятій  під  варту  особі  побачення проводиться під контролем адміністрації  місця  попереднього  ув'язнення.  У  разі порушення   правил   проведення    побачення    воно    достроково припиняється.  Побачення  осіб,  до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний  арешт,  зі  співробітниками  Управління Верховного Комісара   Організації   Об'єднаних   Націй   у  справах  біженців
проводяться в умовах, що забезпечують їх конфіденційність.

Особа,  взята  під варту, має право на побачення з захисником наодинці,  без  обмеження  кількості  побачень та їх тривалості, у вільний від виконання слідчих дій час. Повноваження захисника щодо здійснення захисту  особи, яка тримається під вартою, підтверджуються    відповідно до статті 50 Кримінального процесуального   кодексу   України.

Адміністрація установи повинна забезпечити умови для проведення побачень, у тому числі які виключають при побаченні із захисником можливість третіх осіб мати доступ до інформації, що надається в процесі побачення.

Особи,   взяті   під  варту,  мають  право  на  побачення  із священнослужителями   (капеланами),  уповноваженими релігійними організаціями, статути (положення) яких  зареєстровані   у встановленому  законом порядку, для задоволення своїх релігійних потреб,  без обмеження кількості побачень, у вільний від виконання  слідчих   дій час. Повноваження священнослужителів (капеланів) підтверджуються  офіційним  зверненням  релігійної  організації до адміністрації установи. Адміністрація установи сприяє забезпеченню конфіденційності побачень. Таємниця  сповіді  є  недоторканною  і  охороняється законом.